Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna obejmuje bezpieczne i małoinwazyjne zabiegi medyczne, za pomocą których można poprawić wygląd, a tym samym i samopoczucie pacjenta. Zabiegi te umożliwiają osiągnięcie widocznych efektów w krótkim czasie, nie powodując jednocześnie obciążenia dla organizmu i wydłużonego okresu rekonwalescencji. Zabiegi wchodzące w zakres medycyny estetycznej są wykonywane nie tylko w celu poprawy wyglądu, ale również jakości życia. Niektóre defekty urody, nawet jeśli nie utrudniają codziennego funkcjonowania, mogą znacznie obniżać poczucie własnej wartości i pewności siebie. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej okazują się w takich sytuacjach dobrym wyborem.

Jakie zabiegi obejmuje medycyna estetyczna?

Istnieją różne wskazania do zabiegów medycyny estetycznej. Niekiedy wykonywane są one z powodów zdrowotnych, ale najczęściej po to, by zniwelować defekty urody i umożliwić opóźnienie procesów starzenia. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zazwyczaj poprzedzone są konsultacją z lekarzem, który ocenia problem estetyczny i proponuje możliwe sposoby jego rozwiązania. Zalicza się do nich m.in. wolumetrię twarzy  czy korekcję ust.

Leczenie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej powoduje zablokowanie możliwości kurczenia mięśnia, dzięki czemu zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu.

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg mający na celu przywrócenie utraconej z wiekiem objętości w zakresie tkanek twarzy.

Korekcja dolin łez kwasem hialuronowym

Dolina łez to ubytek tkanki w okolicy dolnej powieki, powodujący, że oczy stają się zapadnięte i podkrążone a wyraz twarzy zmęczony.

Korekcja ust kwasem hialuronowym

Zabieg umożliwiający wypełnienie, powiększenie, korekcje kształtu, uwydatnienie, poprawę konturu lub głębokie nawilżenie ust.

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Osocze bogatopłytkowe (PRP- Platelet Rich Plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszonych w osoczu, pozyskiwany dzięki metodzie ich separacji z krwi własnej pacjenta.

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF)

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF- Injectable Platelet Rich Fibrin) to autologiczny materiał, pozyskiwany z krwi własnej pacjenta dzięki zastosowaniu metody jej separacji w procesie wirowania.

HArmonyCa

Pierwszy hybrydowy biostymulator tkankowy, składający się z hydroksyapatytu wapnia i kwasu hialuronowego

Ellansé

Wypełniacz biostymulujący, pomagający przywrócić jędrność skóry i cofnąć oznaki starzenia

Nucleofill

Linia biostymulatorów tkankowych bazujących na polinukleotydach

Wchłanialne nici chirurgiczne PDO

Nici chirurgiczne wykonane z syntetycznych włókien PDO (polidioksanon), które pobudzają w tkankach proces syntezy kolagenu i elastyny.

Haczykowe nici liftingujące PDO

Biowchłanialne nici haczykowe zostały opracowane w celu podniesienia
i zmiany położenia obwisającej skóry

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Nadpotliwość to niekontrolowane, nadmierne wydzielanie potu, niewspółmierne w stosunku do zapotrzebowań organizmu.

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową

Bruksizm jest to mimowolne, patologiczne zaciskanie, tarcie i zgrzytanie zębami, występujące najczęściej w nocy.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego „gummy smile” toksyną botulinową

Uśmiech dziąsłowy to zaburzenie polegające na nadmiernym pokazywaniu zbyt dużego fragmentu dziąseł w trakcie uśmiechu.

Rewitalizacja skóry stężonym kwasem hialuronowym

Zabieg intensywnie nawilżający skórę, rozświetlający, poprawiający gęstość i napięcie skóry oraz spłycający drobne zmarszczki.

Mezoterapia igłowa

Grupa zabiegów niwelujących pierwsze oznaki procesu starzenia jak wiotkość skóry, spadek nawilżenia, pojawienie się drobnych zmarszczek.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy

Zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji aktywnych do skóry owłosionej głowy, w celu zatrzymania procesu łysienia i stymulowania wzrostu nowych włosów.

Mezoterapia antycellulitowa

Zabieg pozwalający zredukować cellulit i zmniejszyć lokalne depozyty tkanki tłuszczowej, poprawiając jednocześnie kondycję skóry w miejscu zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna

Nowoczesne metoda umożliwiająca skuteczna i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej, bez potrzeby zastosowania bolesnych i kosztownych zabiegów chirurgicznych.

Dermamelan – terapia depigmentacyjna

Najskuteczniejszy sposób leczenia przebarwień o różnej etiologii, zwłaszcza hormonalnej (ostuda, melasma).

Peeling TCA (kwas trójchlorooctowy)

Zabieg medyczny, którego celem jest osiągniecie efektu głębokiego złuszczenia. Znajduje zastosowanie w terapii blizn potrądzikowych, głębokich przebarwień oraz jako zabieg spłycający zmarszczki.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4

Zabieg frakcjonowania mikroigłowego skóry przy użyciu DERMAPENTM, to nowatorski sposób na stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych tkanek.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 z egzosomami

Zabieg frakcjonowania mikroigłowego skóry przy użyciu DERMAPENTM wraz z egzosomami, to nowatorski sposób na stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych tkanek preparatem pochodzącym z komórek macierzystych.

available payments