Mezoterapia igłowa antycellulitowa to niechirurgiczny zabieg, który pozwala zredukować cellulit i zmniejszyć miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej, poprawiając jednocześnie kondycję skóry w leczonym miejscu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na śródskórnym wstrzyknięciu w licznych mikroiniekcjach małych dawek substancji aktywnych (np. kofeina, L-karnityna, fosfatydylocholina) w postaci kompleksów zwanych mezokoktajlami.
Dzięki temu podawana substancja nie wykazuje działania ogólnoustrojowego i działa wyłączenie lokalnie, w obszarze poddanym leczeniu. Ponadto na skutek wykonania licznych mikronakłuć, skóra stymulowana jest do rozpoczęcia procesów regeneracji i odnowy. W tym czasie obserwuje się wzmożoną syntezę kolagenu i elastyny. W naszym centrum medycznym oferujemy także terapię antycellulitową BTL Emtone, która niweluje zarówno cellulit, jak i wiotkość skóry.
Jakie efekty przynoszą zabiegi antycellulitowe?
Zabiegi antycellulitowe pozwalają pozbyć się tego, na co często skarżą się kobiety. Cellulit, nazywany również „skórką pomarańczową”, to nieodpowiednio rozmieszczona tkanka tłuszczowa, a także zwyrodnienie tkanki podskórnej, które ma charakter niezapalny. Najczęściej jest widoczny na brzuchu, udach, biodrach, a także pośladkach. Stanowi on problem estetyczny dla wielu kobiet. Co prawda, na rynku są dostępne różne kosmetyki, których zadaniem jest zwalczanie cellulitu, ale ich skuteczność jest niestety ograniczona.
Aby szybko i dokładnie pozbyć się tzw. „skórki pomarańczowej”, warto skorzystać z zabiegów antycellulitowych. Wpływają one pozytywnie na wygląd całego ciała, ponieważ ich celem jest spłycenie cellulitu, a także wygładzenie skóry. Dzięki nim ciało staje się jędrne, napięte oraz bardziej sprężyste. Takie zabiegi można wykonać na wszystkich partiach ciała, na których pojawił się cellulit. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możliwe jest szybkie i skuteczne pozbycie się skórki pomarańczowej.
Ilość zabiegów w serii:
Zabiegi mezoterapii wykonywane są w seriach. W zależności od stanu skóry oraz zaawansowania problemu lekarz podczas pierwszej wizyty ustala z pacjentem indywidualny plan leczenia. W terapii stosowane się różne mezokoktajle, posiadające własne indywidualne protokoły leczenia. Zwykle w serii wykonuje się ok. 4-10 zabiegów. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami wynoszą zazwyczaj 1-2 tygodnie. Najlepsze efekty uzyskuje się, powtarzając całą serię mezoterapii 2-3 razy w roku.
Najczęściej stosowane mezokoktaile:
- Aesthetic Dermal Cellutrix,
- Revital Celluform,
- Dermaheal LL.
Czas trwania zabiegu:
20 – 45 minut