Dermatologia

Dermatolog jest lekarzem specjalizującym się w diagnostyce, leczeniu oraz profilaktyce schorzeń skóry, paznokci i włosów. W naszym centrum medycznym pracują wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, dzięki czemu możemy zaproponować pacjentom konsultacje dermatologiczne, badania diagnostyczne oraz zabiegi terapeutyczne na najwyższym światowym poziomie. Przed przystąpieniem do wykonania każdego zabiegu, dermatolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, na podstawie którego określa problem. Następnie przystępuje do badania fizykalnego w trakcie którego ocenie poddawane są wszelkie zmiany skórne. Dzięki rozmowie z pacjentem, podczas której określane są jego oczekiwania oraz badaniu skóry, możliwe jest zaproponowanie najtrafniejszych metod leczenia.

Kiedy należy zgłosić się do dermatologa?

Nie należy się obawiać żadnej wizyty u lekarza specjalisty. Rutynowe wykonywanie badań oraz reagowanie w razie zauważenia niepokojących objawów umożliwia wdrożenie skutecznego leczenia. Do dermatologa powinny się zgłosić osoby, które zaobserwowały na swoim ciele niepokojące zmiany. Najczęściej są to wysypki skórne, przebarwienia lub znamiona barwnikowe. Zmiany chorobowe mogą dotyczyć również włosów czy paznokci. Niekiedy z pozoru mało istotne dolegliwości sygnalizują poważne choroby. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie.

Jeśli coś Cię niepokoi, warto skorzystać z konsultacji dermatologicznej, podczas której lekarz specjalista zdiagnozuje problem. Jeżeli uzna to za konieczne, zleci odpowiednie badania. W naszym centrum medycznym wykonujemy m.in. badania znamion barwnikowych oraz biopsję diagnostyczną skóry. Po otrzymaniu wyników dermatolog zaproponuje możliwe formy leczenia.

Konsultacje dermatologiczne

Konsultacja dermatologiczna jest pierwszym etapem diagnostyki oraz leczenia schorzeń skóry.

Kriochirurgia

Usuwanie zmian skórnych za pomocą ciekłego azotu.

Elektrochirurgia zmian skórnych

Małoinwazyjna metoda usuwania zmian skórnych przy pomocy prądu zmiennego.

Łyżeczkowanie zmian skórnych

Zabieg dermatologiczny polegający na usunięciu zmian skórnych przy użyciu narzędzia chirurgicznego zwanego "łyżeczką".

Badanie znamion barwnikowych (videodermatoskopia)

Nieinwazyjna metoda badania znamion barwnikowych, umożliwiająca wczesne wykrycie czerniaka złośliwego.

Badanie skóry owłosionej głowy (trichoskopia)

Nieinwazyjna metoda badania skóry owłosionej głowy w celu diagnostyki przyczyn łysienia.

Biopsja diagnostyczna skóry

Podstawowa metoda diagnostyczna w dermatologii polegająca na pobraniu fragmentu tkanki i poddaniu jej badaniu histopatologicznemu.

Terapia światłem LED

Lampa LPL to lampa emitująca światło LED o szerokim zakresie działania, znajdująca zastosowanie zarówno w leczeniu chorób skóry jak i jako uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej.

Badanie mykologiczne

Badanie umożliwiające diagnostykę infekcji grzybiczych skóry i jej przydatków.

Badanie lampą Wooda

Lampa Wooda to urządzenie emitujące długofalowe promienie UV, które umożliwia diagnostykę grzybiczych infekcji skórnych.

available payments